علت روشن نشدن تلویزیون سونی

علت روشن نشدن تلویزیون سونی

روشن نشدن تلویزیون سونی مسله ای است که ممکن است شما با آن روبرو شوید. این مشکل ممکن از اتصال نادرست کابل برقی تلویزیون بوده و به راحتی توسط شما برطرف می شود. در صورت حل نشدن مشکل کابل تلویزیون را به یک پریز دیگر بزنید تا از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کنید. در بعضی از موارد احتمال خرابی کابل برق وجود دارد و باید کابل برق را تست کنید. برای اینکه کار باید از اهم متر استفاده کنید و کابل را چک کنید. در صورتی که دسترسی به اهم متر ندارید بهترین راه تست با یک کابل دیگر است. 

در صورتی که تمامی روش های بالا را امتحان کردید و همچنان تلویزیون خاموش بود. در این صورت احتمال زیاد تلویزیون شما دچار خرابی شده است و باید توسط یک تکنسین تعمیر تلویزیون سونی بازدید شود. 

در صورتی که تلویزیون کاملا خاموش بوده و هیچ گونه علامتی ندارد. یعنی حتی چراغ پاور تلویزیون نیز روشن نمی شود. به احتمال زیاد برد پاور تلویزیون خراب شده است و باید تعمیر شود. برد پاور در اکثر موارد تعمیر می شود و با تعویض قطعات فرسوده شروع به کار می کند. البته لازم به ذکر است که این کار باید توسط تکنسین تخصصی تلویزیون سونی انجام شود. در غیر این صورت خرابی برد بیشتر می شود. و در بعضی از موارد غیر قابل تعمیر می شود.

 

چند خرابی که باعث روشن نشدن تلویزیون سونی می شود

نوسان برق

یکی از عواملی که باعث روشن نشدن تلویزیون سونی می شود نوسان برق است. در صورتی که ولتاژ مناسب برای برق ورودی دستگاه تامین نشود تلویزیون روشن نمی شود . برای تشخیص ولتاژ مناسب برای برق ورودی تلویزیون از دستگاه محافظ برق استفاده کنید. اگر شما دستگاه محافظ برق نداشته باشید نوسان برق باعث خرابی تلویزیون شما می شود. معمولا نوسان برق باعث خرابی برد پاور تلویزیون می شود. خوشبختانه برد پاور در اکثر  موارد قابل تعمیر است و نیازی به تعویض برد نیست.

استفاده از کابل hdmi فرسوده

کابل hdmi فرسوده عامل از کار افتادن تلویزیون می باشد. دلیل آن این است که کابل به طور مستقیم به قسمت پردازنده تلویزیون وصل می شود و با کوچکترین اتصالی مین برد تلویزیون را خراب می کند. در صورتی که عامل خرابی تلویزیون استفاده از کابل نامرغوب باشد. برای تعمیر تلویزیون مین برد باید تعویض شود. البته در بعضی موارد با تعویض cpu مشکل برطرف می شود.

استفاده از فلش ویروسی

در بعضی موارد استفاده از فلش مموری ویروسی باعث می شود که تلویزیون خاموش شود. بهتر است که قبل از استفاده فلش آن را ویروس کشی کنید. فلش ویروسی باعث از کار افتادن آی سی برنامه مین برد می شود. معمولا این خرابی در تلویزیون های اندروید شایع است. برای حل این مشکل آی سی فلش باید تعویض شود. البته در بعضی موارد با آپدیت کردن مشکل حل می شود. ولی این کار باید توسط تکنسین تعمیر تلویزیون سونی انجام شود. از دست کاری بی جهت خوداری فرماید.

 

خرابی برد پاور تلویزیون

معمولا برد پاور بعد از 5 الی 6 سال نیاز به سرویس دارد و باید یک سری از قطعات فرسوده تعویض شود. در صورتی که سرویس انجام نشود برد پاور دچار خرابی می شود. و تلویزیون خاموش می شود. در اکثر موارد با خراب شدن برد پاور تلویزیون کاملا از کار می افتد. و حتی چراغ پاور تلویزیون نیز روشن نمی شود. در بیشتر وقتها برد پاور قابل تعمیر است و با تعویض قطعات سوخته برد مشکل برطرف می شود.

رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی

گام نخست در رفع مشکل خاموش شدن تلويزيون، شناسايي علت بروز اين اشکال است. پس از تشخيص اين مسئله که اشکال پيش آمده به چه دليل اتفاق افتاده، مي‌توان اقدامات مورد نياز جهت تعمير تلويزيون را آغاز کرد. براي مثال در صورتي که اشکال خاموش شدن ناگهاني تلويزيون ناشي از خرابي مين برد باشد، مي‌بايست جهت تعمير و يا تعويض اين قطعه اقدام نمود. خرابي Cpu  مورد ديگري است که ممکن است سبب بروز چنين اشکالي گردد. در صورت خرابي يا سوختگي سي پي يو، نياز است تا اين قطعه نيز تعويض گردد. (نکته: معمولاً تعويض سي پي يو به تنهايي امکان پذير نيست و در اين شرايط بايد کل مين برد تعويض گردد).

در هر حال تشخيص روش تعمير يک تلويزيون با مشکل روشن نشدن تلویزیون صرفاً پس از بررسي دستگاه و  شناسايي علل اشکال پيش آمده مشخص مي‌گردد. (در صورت مواجهه با اين اشکال و عدم امکان تحويل و جايجايي دستگاه مي‌توان سرويس‌هاي تخصصي تعمير تلويزيون سونی را به صورت سرويس در محل تلويزيون دريافت کرد).

 

لینک های مفید:

تلویزیون چیست .

تعمير تلویزیون سونی در تهران

 

سونی سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سونی در سراسر تهران نمايندگی هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سونی جهت تعمير تلویزیون سونی در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما پسپارند.

نمايندگی تعمير تلویزیون سونی  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سونی دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سونی در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سونی بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير تلویزیون سونی پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سونی با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سونی ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سونی سرويس با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با ال جي سرويس تعميرات تلویزیون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سونی خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي تعمير تلویزیون سونی بگرديد.

نمایندگی های پراکنده سونی

سونی سرويس با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس لوازم خانگي شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات سونی تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرویس تلویزیون معمولا تعویض قطعات فرسوده تلویزیون می باشد.