علت سوختن بک لایت تلویزیون سونی

علت سوختن بک لایت تلویزیون سونی

خرابی بک لایت در تمام تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی شایع است. اولین سوال بعد از خراب شدن بک لایت تلویزیون سونی، علت سوختن بک لایت تلویزیون سونی می باشد. مهمترین عامل خرابی این قطعه تمام شدن عمر لامپ های ال ای دی در تلویزیون های LED و لامپ های فلورسنت در تلویزیون های LCD می باشد. 

عوامل دیگری مانند استفاده نادرست از تلویزیون، استفاده از قطعات نامرغوب نیز باعث خرابی بک لایت تلویزیون می شود. با در این مقاله تمام دلایلی که باعث سوختن بک لایت تلویزیون سونی می شود را برای شما شرح می دهیم. یک نکته مهم دیگر علت خرابی بک لایت با توجه به مدل تلویزیون نیز متفاوت می باشد. ما در این مقاله به علت های عمومی تلویزیون های سونی را مورد بررسی قرار می دهیم.

بک لایت چیست ؟

بک لایت نور پشت صفحه ال سی دی می باشد. بک لایت را می توان مانند نور پشت آپارات در سینما تشبیه کرد. در سینما بدون نور تصویری دیده نمی شود. و همه چیز سیاه است. صفحه ال سی دی تلویزیون را می توان یک آپارات دیجیتال نام برد. که با تابیدن نور بک لایت صفحه تلویزیون قابل دیدن می شود. وقتی بک لایت تلویزیون خراب می شود تصویر تلویزیون سیاه می شود. 

بک لایت در تلویزیون های ال ای دی مجموعه ای لامپ های ال ای دی می باشد که به صورت سری و موازی کنارهم قرار گرفته اند. بعضی از مواقع حتی با خراب شدن یک لامپ مدار قطع می شود. در این حالت تصویر تلویزیون سیاه می شود. بک لایت در تلویزیون های ال سی دی مجموعه ای از لامپ های فلورسنت می باشد که به وسیله برد اینورتر روشن می شوند و روشنایی صفحه را تامین می کنند. معمولا عمر این قطعه در تلویزیون های ال سی دی از تلویزیون های LED بیشتر است.

علت سوخت بک لایت تلویزیون سونی

چندین موضوع وجود دارد که باعث خرابی بک لایت می شود. که ما به طور مختصر برای شما شرح می دهیم. اولین و مهمترین عامل خرابی بک لایت طول عمر لامپ های ال ای دی و شرکت سازنده بک لایت می باشد. در سال های اخیر مشاهده می شود که هر چه جلوتر می رویم عمر بک لایت تلویزیون های ال ای دی کم می شود. ما چه کارهای می توانیم انجام دهیم که عمر بک لایت بیشتر شود؟ 

 

   1.برای این که تلویزیون شما دیرتر خراب شود به تنظیمات تلویزیون بروید و بک لایت تلویزیون خود را بین 17 تا 15 تنظیم کنید. معمولا این قسمت در حالت   عادی در حداکثر قرار دارد که به ال ای دی های تلویزیون فشار وارد می کند و باعث می شود که زودتر از کار بیفتد.

   2.قرار گرفتن تلویزیون در یک محیط خیلی گرم می باشد. به طور مثال نباید تلویزیون جای قرار بگیرد که یک وسیله گرمایشی مانند شوفاژ و بخاری پشت آن قرار گیرد. خنک بودن محیطی که تلویزیون قرار می گیرد باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون می شود.

   3.یک موضوع دیگر این است که نباید تلویزیون به صورت مداوم روشن بماند. بهتر است که هر دو ساعت 10 دقیقه تلویزیون را خاموش کنید. این کار باعث   افزایش عمر تلویزیون می شود.

    4.نکته آخر اینکه اگر بک لایت تلویزیون شما خراب شده است بهتر است که با تعمیرگاه های مجاز تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید. اگر تعویض بک لایت با جنس اورجینال انجام نشود احتمال اینکه خرابی تکرار شود زیاد است. سونی سرویس تعمیرات بک لایت را یک سال ضمانت می کند. این ضمانت بصورت کتبی به شما تحویل داده می شود.

 

تعمير تلویزیون سونی در تهران

 

سونی سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سونی در سراسر تهران تعمیرگاه های مجاز را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سونی جهت تعمير تلویزیون سونی در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما بسپارند.

تعمیرگاه مرکزی سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سونی دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سونی در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سونی بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مجاز جهت سرویس تلویزیون خود پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سونی با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سونی ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سونی سرويس با داشتن تعمیرگاه هاي مجاز متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با مرکز تعمیرات سونی تعمير دستگاه در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سونی خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال تعمیرگاه های مجاز مرکزی بگرديد.

هزینه تعمير بک لایت تلویزیون سونی

 

يکي از موارد مهم در تعمیر بک لایت تلویزیون سونی هزینه تعمیر می باشد. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر بک لایت تلیوزیون سونی کاملا متغير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين نمايندگي تلویزیون سونی به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم به جهت تلویزیون سونی را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد.

علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که براي آن مشکل ايجاد آمده و سبب اين موضوع شده است که شما نياز به تلویزیون سونی داشته باشيد کاملا بر روي هزينه تلویزیون سونی تاثير گذار خواهد بود.

در رابطه با هزينه تلویزیون سونی بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تلویزیون سونی را انجام بدهيد تا جا ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه تلویزیون سونی سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير با نمايندگي تلویزیون سونی تماس حاصل نماييد.

لینک های مفید:

تعمیر تلویزیون سونی ، تلویزیون چیست؟