تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی یک کار تخصصی است که نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی به کاربران ارائه می دهد. این امر توسط مهندسین مجرب انجام می شود. متخصصان این مرکز برای انجام  تعمیرات بک لایت از ابزار و وسایل پیشرفته روز دنیا استفاده می کند. بک لایت مجموعه ال ای دی های می باشد که نور زمینه صفحه را تامین می کند تا تصویر قابل دیدن باشد. با خراب شدن یکی از این ال ای دی ها مدار قطع می شود و تصویر تلویزیون سیاه می شود. برای تعمیر این قسمت باید از قطعات اصلی و فابریک استفاده کرد. در غیر این صورت خرابی به زودی تکرار می شود.

یک موضوع بسیار مهم دیگر این است که تعمیر بک لایت یک کار تخصصی بوده و حتما باید توسط افراد کاردان و دوره دیده انجام شود. در غیر این صورت احتمال این که دستگاه شما آسیب ببیند و هزینه تعمیر بسیار بیشتر می شود.

بک لایت چیست ؟

بک لایت نور پشت صفحه ال سی دی می باشد. بک لایت را می توان مانند نور پشت آپارات در سینما تشبیه کرد. در سینما بدون نور تصویری دیده نمی شود. و همه چیز سیاه است. صفحه ال سی دی تلویزیون را می توان یک آپارات دیجیتال نام برد. که با تابیدن نور بک لایت صفحه تلویزیون قابل دیدن می شود. وقتی بک لایت تلویزیون خراب می شود تصویر تلویزیون سیاه می شود. 

بک لایت در تلویزیون های ال ای دی مجموعه ای لامپ های ال ای دی می باشد که به صورت سری و موازی کنارهم قرار گرفته اند. بعضی از مواقع حتی با خراب شدن یک لامپ مدار قطع می شود. در این حالت تصویر تلویزیون سیاه می شود. بک لایت در تلویزیون های ال سی دی مجموعه ای از لامپ های فلورسنت می باشد که به وسیله برد اینورتر روشن می شوند و روشنایی صفحه را تامین می کنند. معمولا عمر این قطعه در تلویزیون های ال سی دی از تلویزیون های LED بیشتر است.

علت سوخت بک لایت تلویزیون سونی

چندین موضوع وجود دارد که باعث خرابی بک لایت می شود. که ما به طور مختصر برای شما شرح می دهیم. اولین و مهمترین عامل خرابی بک لایت طول عمر لامپ های ال ای دی و شرکت سازنده بک لایت می باشد. در سال های اخیر مشاهده می شود که هر چه جلوتر می رویم عمر بک لایت تلویزیون های ال ای دی کم می شود. ما چه کارهای می توانیم انجام دهیم که عمر بک لایت بیشتر شود؟ 

  1. برای این که تلویزیون شما دیرتر خراب شود به تنظیمات تلویزیون بروید و بک لایت تلویزیون خود را بین 17 تا 15 تنظیم کنید. معمولا این قسمت در حالت عادی در حداکثر قرار دارد که به ال ای دی های تلویزیون فشار وارد می کند و باعث می شود که زودتر از کار بیفتد.
  2. قرار گرفتن تلویزیون در یک محیط خیلی گرم می باشد. به طور مثال نباید تلویزیون جای قرار بگیرد که یک وسیله گرمایشی مانند شوفاژ و بخاری پشت آن قرار بگیرد. 

 

تعمير تلویزیون سونی در تهران

 

سونی سرویس مرکز تخصصي تلویزیون سونی در سراسر تهران نمايندگی هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون سونی جهت تعمير تلویزیون سونی در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما بسپارند.

تعمیرگاه مرکزی سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون سونی دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون سونی در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون سونی بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مجاز جهت سرویس تلویزیون خود پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون سونی با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون سونی ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

خوشبختانه امروزه سونی سرويس با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با مرکز تعمیرات سونی تعمير دستگاه در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلویزیون سونی خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي مرکزی بگرديد.

نمایندگی های پراکنده سونی

سونی سرويس با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس لوازم خانگي شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات سونی تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرويس های دوره ای شامل سرویس برد پاور و تمیز کردن قاب پشت تلویزیون می باشد.

هزینه تعمير بک لایت تلویزیون سونی

 

يکي از موارد مهم در تعمیر بک لایت تلویزیون هزینه تعمیر می باشد. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر بک لایت تلیوزیون سونی کاملا متغير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين نمايندگي تلویزیون سونی به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم به جهت تلویزیون سونی را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد.

علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که براي آن مشکل ايجاد آمده و سبب اين موضوع شده است که شما نياز به تلویزیون سونی داشته باشيد کاملا بر روي هزينه تلویزیون سونی تاثير گذار خواهد بود.

در رابطه با هزينه تلویزیون سونی بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تلویزیون سونی را انجام بدهيد تا جا ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه تلویزیون سونی سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير بانمايندگي تلویزیون سونی تماس حاصل نماييد.

لینک های مفید:

تعمیر تلویزیون سونی ، تلویزیون چیست؟